-

Direksiyon Akademisi Güncel Haber Bölümü Deneme Yayınına Başladı.

Siz değerli ziyaretçilerimizin katkılarıyla her geçen gün büyüyen Direksiyon Akademisi, bundan böyle güncel haber, röportaj ve otomobil testleriyle de karşınızda.

Deneme yayınına başladığımız güncel haberler bölümümüzle ilgili önerilerinizi ve yayınlanmasını istediğiniz haberleri info@direksiyonakademisi.com mail adresimizden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Saygılarımızla
Direksiyon Akademisi
Bentley'den Flexfuel Atağı

Bentley Motors’dan yapılan açıklamada, 2011 model yılından itibaren Continental serisinin tamamının, bütün pazarlarda çevreci FlexFuel yakıt teknolojisi ile sunulacağı kaydedildi. Yeni Mulsanne’da ise CO2 emisyonlarında sağlanan yüzde 15 oranında azaltım, 2012’ye kadar serinin tamamında gerçekleşecek.

Çevre stratejisinin hedeflerini yerine getirmek için çalışmalarını hızla sürdüren Bentley, yeni Mulsanne için teknik anlamda bütünüyle yeniden geliştirilen 6.75 litrelik V8 motor, iki yeni kontrol sisteminin, kam fazlama ve ultra lüks sektörde bir ilk olan silindir deaktivasyonu sayesinde gücü ve torku artırmanın yanında CO2 emisyonlarını yüzde 15 oranında azalttı.

Emisyonlardaki bu azalma 2012’ye kadar serinin tamamında gerçekleşecek. Ayrıca, gerçek bir Bentley’den beklenen performansa sahip olmakla birlikte yakıt ekonomisini %40 iyileştirecek olan, tamamen yeni güç ve aktarma organlarının geliştirilme çalışmaları da hızla ilerliyor.
Yenilenen Fiat Bravo Geliyor

Öncelikle olarak donanım paketlerinde değişiklikler yapılan ve fiyat/fayda orantısında daha da geliştirilen yeni Fiat Bravo, dış tasarımında da yapılan hafif makyajıyla da dikkat çekiyor.

Yenilenen Fiat Bravo, 1.4 litre 90 HP ve 1.4 litre T-Jet 120 HP benzinli; 1.6 litre 105 HP Multijet ve 1.6 litre 120 HP Multijet turbo dizel motorlar olmak üzere toplam 4 güç ünitesi seçeneğiyle satışa sunulacak. 1.4 litre 120 HP T-Jet ve 1.6 litre 120 HP Multijet motor seçeneklerinde ise Dualogic otomotik şanzıman isteğe bağlı donanım kapsamında sunulacak.
Ortak Bir Girişimle Doğalgazla Çalışan İlk Araç Türkiye'de Sergilendi

Akfel Mühendislik, Doğuş Otomotiv ve İGDAŞ ile ortak yürüttüğü çalışma ile Türkiye’nin ilk doğalgazlı aracı Volkswagen Caddy Maxi’yi Volkswagen’in Polonya Fabrikası’ndan ülkemize getirdi.
-
Volkswagen Caddy Maxi LPG’li araçlara oranla sağladığı yüzde 30’luk tasarruf ile Gas Turkey 2010 3.LPG, CNG, LNG Fuarı’nda dikkat çekti. Fabrika çıkışlı Volkswagen Caddy Maxi sonradan doğalgaza dönüştürülen araçlara göre kullanıcıya önemli avantajlar sunuyor.

Sonradan dönüştürülen araçların maksimum 200-250 kilometre yol alabildiği, fuara getirilen Volkswagen Caddy Maxi'nin ise doğal gaz ile 570, benzinle 130 kilometre olmak üzere toplamda 700 kilometre yol alabildiği, dizel versiyonu ile de bir fiyat farkının bulunmadığını belirtildi.
Peugeot'ta Nisan Ayı Fırsatları 9 Mayıs'a Kadar Sürecek

1 Nisan – 9 Mayıs tarihleri arasında Peugeot Showroom’larına gelerek test sürüşü yapan herkes, 5 hafta sürecek kampanya sonunda 5 adet 206+ kazanma şansını elde edecek. Kampanya süresince Peugeot 207 modellerinde 6.290 TL’ye, 308 modellerinde ise 5.000 TL’ye varan indirim oranları dikkat çekiyor.

Ayrıca Peugeot Finans’tan kredi kullanan herkese OGS hediye ediliyor. Peugeot’nun crossover modeli 3008 Premium Pack Auto6R modelinde ise cam tavanı kapsayan Cielo Paketi ve Grip Control ücretsiz olarak sunulurken yeni monospace modeli 5008’de Video Paketi promosyonu devam ediyor.
Araçlarınız şoförünü tanısın!

Şirketlerin en büyük sıkıntılarından biri de araçlarının nerede ve ne zaman, hangi şoför tarafından kullanıldığının takip edilememesidir. Artık bu sorun Satko Teknoloji’nin sunduğu “Şoför Tanımlama Sistemi” ile son buluyor.

Ürün ve pazar tecrübeleri, sunduğu hizmet ve destekle fark yaratan Satko Teknoloji, her sektörden birçok şirketin en büyük dertlerinden olan şoför takibi sorununa kolay, pratik, ekonomik ve güvenli bir çözüm getiriyor.
Satko Teknoloji’nin Türkiye genelinde sunduğu bu hizmet finans, üretim, makina, telekom, enerji, ulaşım, catering gibi birçok pazara hizmet ediyor. Şehiriçi yolcu otobüslerinden tanıdığımız “Akbil” gibi bir araçla çalışan sistemde, şoför aracı kullanmaya başlamadan önce kendi cihazını okutarak aracı çalıştırıyor, cihazda toplanan bilgiler de merkeze aktarılıyor. Böylece hangi aracın, hangi saatlerde hangi şoför tarafından kullanıldığı düzenli olarak takip edilebiliyor.

Sistemin sağladığı faydalar arasında ise bir aracın plakasına gelen bir trafik cezasının hangi şoföre ait olduğunun bulunması, belirli araçların yalnızca izin verilen şoförler tarafından kullanılmasının sağlanması, aracın çalınması ya da izinsiz kullanılması halinde şoför tanımlaması yapılmadığı için hem araçta, hem merkezde uyarı verilerek erken tespitle aracın kolay bulunması gibi özellikler yer alıyor.

Bunun yanı sıra şoförlerin çalışma saatlerinin takip edilmesi, mesai saatleri dışında araçların iş dışı amaçlarla kullanımının önlenmesi de sağlanıyor.Ayrıca bazı firmalar için bulundukları sektördeki kurallar gereğince, aracın motor, hız ve yakıt takipleriyle bağlantı kurularak, şoförlerin araç kullanım performanslarının değerlendirilerek şoför değerlendirme kartlarının (scorecard) oluşturulması da mümkün oluyor. Bu sayede aşırı hız ve aşırı motor devrinin önüne geçilebiliyor, yakıt tasarrufu sağlanabiliyor. Kurallara uygun, yüksek performansla araç süren şoförlerin ise puanlarla ödüllendirilmesi de gerçekleştirilebiliyor.
DHL F1’e verdiği desteği sürdürüyor

Formula 1TM’in resmi lojistik ortağı DHL dünyanın en prestijli araba yarışlarının gereksinimlerini karşılıyor. Lojistik uzmanları perde arkasında bu büyüleyici küresel etkinliğin gerçekleşebilmesi için büyük emek sarf ederken, bütün bu organizasyonun dünyanın her yerine ulaşabilmesini sağlıyorlar.

2004 yılından beri F1’in Resmi Lojistik Ortağı olan DHL, 20 yıldan uzun bir süredir F1 için lojistik çözümler üretiyor. DHL yarış mevsimi boyunca arabalardan motorlara, TV ekipmanlarından yakıta kadar tonlarca yüksek ölçüde hassas yükü beş kıtada 19 yarış mekânına taşıyor. Bunun için ayrılan göz korkutucu derecede kısa zaman dilimlerinde çalışan DHL, bir kıtadaki gönderiyi öbür kıtaya 48 saatte teslim ediyor.

Yarış başladıktan sonra bile iyileştirmeler üzerinde sürekli çalışan mühendisler ve birdenbire gereksinim duyulan yeni parçalar nedeniyle zamanlama yarış pistinde daha da önemli bir hale geliyor. Dolayısıyla dünyanın en büyük ve en hızlı motor sporu organizasyonunun başarısı açısından hızlı, esnek ve güvenilir bir destek sağlayabilen DHL, büyük bir sorumluluk anlamına gelen bu yükü F1’in Resmi Lojistik Ortağı olarak sırtlanmaktan gurur duyuyor.

Gönderiler şirketin eşsiz hava, deniz ve kara taşıma ağı sayesinde 220’den fazla ülkede 89.000 araç sayesinde maksimim hız ve esneklikle taşınıyor. 300.000’den fazla DHL çalışanı sektörlerine has deneyimlerini, bilgi-becerilerini müşterilerin şirketlerine değer katacak onlar için özel üretilmiş çözümler geliştirmek için kullanıyorlar.
Fiat’tan 403 TL Taksit ve 48 Ay Vadeyle Otomobil!

Fiat Otomobil, hem uygun koşullarda uzun vadeli kredili alım imkanı hem de eski otomobillerini getirenlere 2 bin TL’ye varan takas indirimi sunan Mart kampanyasını, Nisan ayında da devam ettiriyor. Nisan ayı boyunca Fiat Linea, Fiat Palio ve Albea Sole Premio modellerini tercih edeceklere 2 bin TL, Fiat Grande Punto ve Punto Evo modellerini tercih edeceklere ise bin TL’lik takas desteği uygulanıyor. Bununla birlikte Koç Fiat Kredi çatısı altındaki Fiat Finans aracılığıyla % 0.95 faiz ve 48 ay vadeyle 15 bin TL’lik kredi desteğinin de sunulduğu kampanya kapsamında 403 TL’lik taksitle otomobil sahibi olma imkanı sağlanıyor. Ayrıca tüm Fiat markalı otomobiller, 3 yıl veya 150 bin km garanti güvencesiyle otomobil severlerin beğenisine sunuluyor.

2009 yılında Türkiye’nin ulusal pazar lideri olarak önemli bir başarının altına imza atan Fiat, Mart ayında büyük ilgi gören satış kampanyasını Nisan ayında da devam ettiriyor. Hem otomobilini değiştirmeyi arzulayanlara hem de otomobil sahibi olmayı isteyenlere çok yönlü avantajlar sunan ve 30 Nisan tarihine kadar sürecek kampanya kapsamında Fiat Linea, Fiat Palio ve Albea Sole Premio modellerini tercih edeceklere 2 bin TL, Fiat Grande Punto ve Punto Evo modellerini tercih edeceklere ise bin TL’lik takas desteği sağlanıyor. Bununla birlikte Koç Fiat Kredi çatısı altındaki Fiat Finans aracılığıyla % 0.95 faiz ve 48 ay vadeyle 15 bin TL’lik kredi ayrıcalığının da sunulduğu kampanya kapsamında 403 TL’lik taksitle Fiat markalı bir otomobil satın alınabiliyor.

Nisan ayı boyunca takas desteği ile satın alınacak Fiat Linea 26 bin 300 TL; Fiat Albea Sole 20 bin 600 TL; Fiat Palio Sole 18 bin 900; Fiat Punto Evo 27 bin TL ve Fiat Grande Punto ise 24 bin TL’den başlayan tavsiye edilen kampanyalı anahtar teslim satış fiyatıyla otomobil severlerin ilgisine sunuluyor. Ayrıca satın alma tercihini Fiat markalı otomobillerden yana kullanacak tüm müşterilere, 3 yıl veya 150 bin km garanti ise standart olarak hediye ediliyor.
666 TL Taksitli Alfa Romeo MiTo

Alfa Romeo Türkiye, İtalyan otomobil üreticisinin lüks küçük sınıfta yer alan ve 20 bin 550 Euro’dan başlayan anahtar teslim fiyatlarıyla satışa sunan Alfa Romeo MiTo için Koç Fiat Kredi desteğiyle Nisan ayı sonuna kadar sürecek yeni bir kredi kampanyası düzenliyor. Bu kapsamda Alfa Romeo Finans aracılığıyla 20 bin TL için 36 ay vadeyle 666 TL’lik taksitle kredi kullanma imkanı sunuluyor. Bununla birlikte sadece nakit alımlarda geçerli olmak üzere spor paketli ve Distinctive donanımlı Alfa Romeo MiTo versiyonlarında bin 600 TL’yi aşan indirim avantajı yine Nisan ayı kampanyası kapsamında sunuluyor.

Alfa Romeo Türkiye, lüks küçük sınıfta yer alan Alfa Romeo MiTo modeli için % 0.89 faiz, 36 ay vade ve 666 TL’lik taksitlerle 20 bin TL kredi kullanma imkanı sunduğu Nisan ayı kampanyasına start verdi. Koç Fiat Kredi çatısı altındaki Alfa Romeo Finans’tan kredi alarak uygun aylık geri ödeme ödeme koşullarıyla satın alma imkanı sunan kampanyaya ek olarak spor paketle kombine edilmiş Distinctive donanımlı model versiyonlarında da bin 600 TL’yi aşan nakit indirimi avantajı sunuluyor.

Distinctive adı verilen donanım paketi kapsamında 7 havayastığı, ABS, VDC (ESP), Hillholder, Q2 Elektronik (kilitli diferansiyel) D.N.A sürüş sistemi, MP3 çalarlı müzik sistemi, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, krom çerçeveli farlar, krom dış detaylar, alaşım jantlar, çift iklimlendirmeli otomatik klima gibi ekipmanlar standart olarak sunuluyor. Nakit indiriminin geçerli olduğu Alfa Romeo MiTo’nun Distinctive donanımlı ve ayrıca “Spor Paket”li versiyonlarında ise 3 boyut efektli sportif kumaş koltuklar, sportif tamponlar, ön sis farları, 17 inçlik alaşım jantlar, arka spoyler ve beyaz aydınlatmalı sportif göstege paneli de standart olarak sunuluyor.
Detaylı bilgi www.alfaromeo.com.tr