Direksiyon Akademisi

Acaba trafik kazalarında her yıl yaşamını yitiren 10.000 civarında insanımızı konuşturabilseydik, bizlere ne gibi öğütler verirlerdi ?

   

Motorlu Araçlar


Turkey

Referanslarımızdan bazı örnekler ve görüşler yukarıda ve aşağıda sıralanmıştır.


Tüm eğitim boyunca Direksiyon Akademisi ile çalıstığımız icin kendimizi cok sanslı hissettik. Daha önce de sürüş eğitimleri almış olmama rağmen, sadece Direksiyon Akademisi'nden aldığım eğitim ile kendimi hızla geliştirme fırsatı buldum. Bu noktada profesyonelliğin fark yarattıgını da gözlemlemiş oldum. Direksiyon Akademisi misyonunu tam anlamıyla gercekleştiren nadir kuruluşlardan oldugu icin tüm içtenliğimle herkese tavsiye ediyorum, edecegim. Eğitmenlerime sonsuz teşekkürlerimle

Gülşah Feride Kartal
Nycomed Türkiye

Çalışma arkadaşlarımızla birlikte Direksiyon Akademisi'nden aldığımız eğitimler sayesinde, daha güvenli araç kullanarak, hem diğer sürücülere hemde yayalara karşı daha saygılı ve dikkatli olmayı öğrendik.

Çağlan Doğan
RAN Lojistik

Tıbbi mümessillerimize yaklaşık 3 yıldır verdiğiniz doğru ve güvenilir sürüş eğitiminin kurumumuza kattığı değerlerin farkına varıp, bilinçli bilgilendirme sayesinde yakıt tasarrufunun firmaya ve doğaya olan getirisi hakkında da bilgi sahibi olduk.
Özellikle işe alımlarda gerçekleştirdiğiniz teorik ve psikolojik testlerden oldukça faydalandığımızı söyleyebiliriz.
Katkılarınızdan dolayı teşekkürler.

Arzu Sevim
Nobel İlaç İnsan Kaynakları Sorumlusu

Değerli Direksiyon Akademisi Eğitmenleri,

Eğitimler sırasında vermiş olduğunuz farklı tekniklerinizden ben ve arkadaşlarım oldukça faydalandık. Bilinçli eğitmenleriniz sayesinde İstanbul trafiğinde otomobil kullanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.
Saygılarımızla

Banu Yigit
Procter & Gamble Turkey

Neden Direksiyon Akademisi'ni tüm firmalara öneriyorum?
1- Her şeyden önce diğer sürücü kurslarında (kimse yanlış anlamasın lütfen) öğretmen emeklilerinden eğitim alırsınız, Direksiyon Akademisi'nde güvenli sürüş uzmanlarından ders alırsınız.

2- Direksiyon Akademisi'nin otomobillerin yolcu tarafında diğer kursların araçlarında olduğu gibi ekstra gaz, debriyaj, fren pedalları bulamazsınız, otomobili sürüyorsanız bilin ki siz sürüyorsunuzdur, çaktırmadan frene basan, gaza basan kimse yoktur.

3-Diğer kurslara giderseniz aynı araç ile kursu bitirirsiniz, Direksiyon Akademisi'nde farklı debriyaj/fren hassasiyeti olan araçları kullanırsınız.

4-Diğer kurslarda aracı stop ettirmek bir problemdir. Direksiyon Akademisi'nde ise aracı stop ettirmenin hiç problem olmadığını, esas problemin yan veya dikiz aynalarını kontrol etmeden araç kullanmak olduğunu öğrenirsiniz.

5- Direksiyon Akademisi'nde ezbere dersler değil, sürücünün ihtiyacına göre dersler alırsınız. Örneğin benim problemim kalkışsa onun üzerine gidiliyor. Arkadaşımın ki park etmeyse o sorun çözülüyor.

5- Sürücü kurslarında ders almış biri olarak şunu anladım ki; Direksiyon Akademisi'nde zaman geçirmek için yapılan hiçbir şey yok. Kesinlikle verdiğiniz paranın hakkını alırsınız, hoş sohbette cabası olur.

Tüm bunlar yeterli değilse son olarak bilinmelidir ki; her zaman gerçekleri duyarsınız. Birkaç arkadaşımızın yaşadığı gibi, eğer sürüşünüzde gerçekten umut yoksa bu size eğitimciler tarafından söyleniyor ve trafiğe çıkmamanız ısrarla tavsiye ediliyor. Şimdi soruyorum bunu hangi sürücü kursu veya kar amaçlı bir kurulu yapar? Bana ne? diyerek geçebilirler ve daha fazla ders vererek para kazanabilirlerdi ama yapmadılar. Direksiyon Akademisi'nin trafiğe bilinçli kullanıcılar yetiştirmek gibi misyonu var. Bu uğurda gerekirse öğrenci yani para kaybı bile yaşıyorlar.

Eğer sizde güvenli, dürüst ve çok keyifli bir eğitim almak istiyorsanız bizce doğru adrestesiniz. Biz şans eseri de olsa bu ekiple tanıştığımıza ve çalıştığımıza çok memnunuz. Umarız sizler buraya bilerek gelirsiniz.

Abdullah Şenyılmaz
Borusan Mannesmann